Poštansko-filatelističke zbirke

Zbirka inozemnih poštanskih maraka

Zbirka inozemnih poštanskih maraka se izdvaja od ostalih zbirki HT muzeja po tome što čuva predmete iz cijelog svijeta. S više desetaka tisuća jedinica Zbirka je brojčano najveća zbirka u fundusu HT muzeja, premda zbog specifične „minijaturnosti“ predmeta zauzima razmjerno malen dio fizičkog prostora. Zbirka predstavlja uvid u raznoliku i bogatu produkciju poštanskih maraka svijeta, što omogućava neposredno i jednostavno upoznavanje s različitim kulturama, prirodnim i kulturnim bogatstvima te događajima i ljudima. Zbirka sadrži primjerak svake poštanske marke tiskane u preko 240 zemalja članica Svjetskog poštanskog saveza (UPU) od 1992. godine, kada je Republika Hrvatska postala članicom, do danas. Međunarodna razmjena između nacionalnih poštanskih uprava osigurava kontinuirani rast broja predmeta u Zbirci.

Izdvojeni eksponati