Telekomunikacijske zbirke

Telekomunikacijski odjel HT muzeja sadrži vrijednu muzejsku građu koja svojom reprezentativnošću i značajem demonstrira razvitak telekomunikacija u Hrvatskoj od sredine 19. stoljeća do danas.

Izbor predmeta unutar Telekomunikacijskog odjela prikazuje i povezuje ključne trenutke iz povijesti telekomunikacija u Hrvatskoj u rasponu od izgradnje prve brzojavne linije 1850. godine i prve telefonske linije 1881. godine pa sve do suvremenih telekomunikacijskih postignuća. Zbirke unutar ovog odjela sadrže velik izbor telekomunikacijskih uređaja i opreme među kojima se ističu raritetni telefonski aparati s kraja 19. i početka 20. stoljeća, očuvani primjerci vrijednih i rijetkih telegrafskih uređaja, dijelovi i cjeline mehaničkih, automatskih i elektroničkih telefonskih centrala, ključni uređaji iz nekoliko generacija domaće mobilne telefonije, mjerni instrumenti, elementi telekomunikacijske infrastrukture te odabrani predmeti iz područja suvremene računalne tehnike.

Zbirke